Esencja współczesnego designu meblarskiego - płyty Cleaf

czwartek, Listopad 10, 2016
Płyty Cleaf esencja współczesnego designu meblarskiego

Osoby planujące urządzanie domu, czy biura, a także styliści, projektanci wnętrz i designerzy, którzy zdecydowali się skorzystać z oferty Fornera, podkreślają zgodnie, że nasze produkty dla rynku meblarskiego przełamują monotonię. Są one wykorzystywane nie tylko przez producentów nowoczesnych mebli, ale także sklepy odzieżowe czy jubilerskie, których celem jest wyróżnienie się wśród innych marek i eksponowanie produktów na tle ładnej płyty, ładnego mebla.

Które płyty laminowane z kolekcji Cleafa cieszą się największą popularnością?

Za sprawą kolekcji płyt laminowanych Forner 59’ by Cleaf oryginalne i nowatorskie rozwiązania, prosto ze słonecznej Italii, są na wyciągnięcie ręki. Hitem jest płyta laminowana Primofiore, wzorowana na naturalniej skórze. Jej niespotykanie głęboką strukturę podkreśla miękka, jedwabista powierzchnia płyty, co w niezwykły sposób oddziałuje na nasz zmysł wzroku i dotyku. Zdecydowaliśmy się wprowadzić Primofiore do kolekcji, ponieważ jest ona dla nas idealnym synonimem naturalnego piękna.

Idealną esencją współczesnej architektury oraz trendu w projektowaniu wnętrz przy wykorzystaniu ascetycznych materiałów jak np. beton jest też płyta Ares - inspirowana surowością industrialnych przestrzeni. Szorstkość, którą czujemy dotykając powierzchni płyty, zostaje uwypuklona przez światło, które współgra z surowością płyty dając zaskakujące efekty wizualne.

Z kolei wzór Cleaf Spigato zaczerpnięto ze świata mody – przedstawia on klasyczny tweedowy motyw, który przeciwstawia sobie jasne i ciemne wzorki „utkane” w tzw. jodełkę. Materiał można dosłownie poczuć, a faktura nadaje powierzchni unikalny wygląd. "Materiałową" strukturą jest również Cleaf Penelope, która wręcz idealnie pasuje do nowoczesnych wnętrz. Projektanci Cleafa zadbali o najdrobniejsze szczegóły, aby uzyskać perfekcyjną harmonię pomiędzy głęboką strukturą powierzchni a umieszczonym na niej wzorem. Przyjemność, jaką daje obcowanie z tym materiałem, uwydatniono dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii.

Warto zwrócić uwagę również na płytę Cleaf Millennium. Jest ona zainspirowana miękkim drewnem szczotkowanej Czerwonej Sosny i ma niespotykaną na polskim rynku grubą strukturę pięknie załamującą światło. Nieprzewidywalny niczym płomienie układ słojów w połączeniu z nowatorską strukturą daje niesamowity efekt 3d, a z pozoru banalna biała czy czarna płyta zyskuje wiele odcieni. Kontrasty te powodują, że płyta Millennium wnosi nową jakość na rynek materiałów dekoracyjnych.

Początki Cleafa w Polsce

Cała przygoda z Cleafem na polskim rynku zaczęła się od płyty laminowanej w strukturze Surf, która od 10 lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Delikatne kształty umieszczone na powierzchni płyty nadają elegancję i rytm, a jednocześnie zawsze zaskakują nienachalną grą światłocieni. Relaksujące, dyskretnie dźwięczne fale płyty Surf to doskonałe tło inspirowane cyklem natury i doskonały wybór jeśli chodzi o płyty meblowe, które mają posłużyć jako wypełnienie skrzydeł drzwi przesuwnych szaf czy garderób. Doskonale sprawdzą się również jako elementy dekoracyjne.

Cleaf płyty meblowe Cleaf płyty meblowe Cleaf płyty meblowe

Dodajmy jeszcze jedną rzecz, która zapewne zainteresuje osoby, które oprócz warstwy wizualnej zwracają uwagę na praktyczne aspekty materiału, z którym pracują. Otóż opatentowana technologia produkcji płyt z kolekcji Cleafa sprawia, że powłoka warstwy dekoracyjnej płyt meblowych jest twardsza i bardziej odporna na zarysowania od tradycyjnych płyt laminowanych.  Dzięki temu oferowane przez nas płyty meblowe są też bardziej odporne na wilgoć i z powodzeniem mogą być stosowane w kuchni czy łazience.

Gdzie można zobaczyć fornerowe produkty, w tym płyty Cleaf, aby o ich zaletach przekonać się „organoleptycznie”?

Najlepszą okazją, by przekonać się do naszych materiałów i ocenić ich walory estetyczne są oczywiście targi. Do tej pory koncentrowaliśmy się głownie na Furnice w Poznaniu lub mniejszych wydarzeniach organizowanych przez hurtownie, z którymi współpracujemy. Jednak mamy świadomość, że nasze produkty powinny być jeszcze bliżej klientów – w tym projektantów i architektów wnętrz. Stąd w tym roku zdecydowaliśmy się pojawić na Arena Design, które to targi były doskonałą okazją, by szerokiemu gronu osób, które odpowiadają za kreację przestrzeni, zaprezentować nową kolekcję melaminowanych płyt meblowych Forner 59’ by Cleaf oraz płyt połyskowych.

Płyty melaminowane Cleafa o niezwykle grubych strukturach powierzchni już w "tradycyjnym" otoczeniu urzekają unikalnym wyglądem. W połączeniu z designerskim oświetleniem spowodowały, że odbiorcy zakochali się w nich na dobre. Potwierdzeniem jest wyróżnienie przez Jury pod przewodnictwem architektki Urszuli Kałużnej w konkursie 'StandOUT. Meble Polska 2016 Arena Design 2016 stoiska Viva Light, które Forner przygotował przy pomocy płyt laminowanych Cleaf oraz wysokopołyskowych płyt meblowych Fornerlux. To wyróżnienie było też dla nas potwierdzeniem, że wybrany kierunek rozwoju firmy i oferowanie na polskim rynku unikalnych materiałów meblowych, jest prawidłowy.