Forner Nadir – bezprecedensowa geometryczna struktura od Cleafa

piątek, Grudzień 2, 2016
 Nadir – bezprecedensowa geometryczna struktura od Cleafa

Projektanci włoskiego producenta płyt meblowych - firmy Cleaf – łącząc ze sobą w niespotykany dotąd sposób geometryczne kształty, uzyskali bezprecedensowy efekt w postaci struktury Nadir. Na powierzchni płyty długie rzędy drobnych, wypukłych kwadratów, krzyżują się z kolumnami tych samych figur geometrycznych. I choć z pozoru zarówno kwadraty, jak i koncepcja ich rozkładu wydają się banalnie, to jednak głębokość struktury oraz sposób, w jaki płyta mieni się w świetle, potrafi uwieść wszystkie zmysły odbiorcy.

 

Próbując opisać słowami powstały dekor, można stwierdzić, że wytłoczony wzór imituje gruboziarniste płótno naturalne. Dekor Nadir jest dostępny w kilku wersjach kolorystycznych od brudnego, białego koloru, przez szarości, brązy po odcienie aqua niebieskie oraz granaty. Są też dostępne wzory imitujące drewno czy zaczerpnięty prosto ze świata mody wzór psiego zębu lub tzw. kurzej łapki. 

Cleaf Forner Nadir Pepitka Psi ząb Cleaf Forner Nadir Pepitka granat aqua Cleaf Forner Nadir Pepitka dogtooth

– Zachwycić może zwłaszcza połączenie tłoczonego dekoru Nadir na płycie laminowanej o brudnym białym kolorze pokrytej dodatkowo powtarzalnym wzorem psiego zębu w odcieniu aqua – niebieskim. Taka kolorystyka płyty Cleaf Nadir to wariacja na temat bardzo popularnego w świecie mody wzoru - „pepitki”, spopularyzowego w Europie przez Coco Chanel.  – mówi Sebastian Bartkowiak, prezes firmy Forner, oficjalnego dystrybutora płyt Cleaf w Polsce.

 

Struktura Nadir jest naniesiona na jedną stronę płyty. Rewers płyty jest pokryty strukturą Seta.

Format płyt: 2800 x 2070 x 18mm (grubość rzeczywista 18,6mm).

 

STAN MAGAZYNOWY DLA LINII CLEAF NADIR