Forner by Cleaf zaprasza na 4 Design Days

poniedziałek, luty 6, 2017
Płyty Cleaf na 4 design days w Katowicach

Innowacyjne materiały, które zachwycają odbiorców i wyprzedzają aktualne trendy - tak w skrócie można opisać kolekcję płyt melaminowanych FORNER by CLEAF. Kolekcja CLEAF, którą będzie można zobaczyć na stoisku FORNERA w trakcie 4 Design Days, dedykowana jest wszystkim tym, którzy biorą udział w tworzeniu nowoczesnych wnętrz, których główne elementy takie jak meble, fronty, czy detale dekoracyjne mają odznaczać się niespotykanymi walorami wizualnymi.

W dniach 16-19 lutego 2017 roku, ikony światowego i polskiego designu, czołowi architekci i projektanci, producenci i firmy usługowe oraz deweloperzy, inwestorzy oraz samorządowcy spotkają się na 4 Design Days w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach, by dyskutować o tym, co inspiruje i kreuje światowe trendy w architekturze, na rynku nieruchomości, wyposażenia wnętrz oraz wzornictwie. Konferencji towarzyszyć będzie szereg wydarzeń, w tym gale z wręczeniem nagród, spotkania z ciekawymi postaciami, prezentacje i dni otwarte dla mieszkańców regionu z targami oraz akademią designu dla dzieci.

Polska architektura dynamicznie się rozwija. Nadrabia zaległości i wspina się na podium. To już ARCHITEKTURA PRZEZ DUŻE „A’”. BIZNES POTRZEBUJE dobrej architektury i najlepszych projektantów. Bo to buduje konkurencyjność. Bo to inwestycja w przyszłość. NA PIERWSZYM PLANIE JEST CZŁOWIEK. Projektowanie z sensem i wrażliwością – to jest dziś ważne. DESIGN TO NIE CHWILOWA MODA. Jest drogi, ale się opłaca. Design to sukces i pieniądze.

Stąd decyzja o obecności Forner by Cleaf podczas katowickiej imprezy. Kolekcja CLEAF, którą będzie można zobaczyć na stoisku FORNERA, dedykowana jest wszystkim tym, którzy biorą udział w tworzeniu nowoczesnych wnętrz, których główne elementy takie jak meble, fronty, czy detale dekoracyjne mają odznaczać się niespotykanymi walorami wizualnymi.

Unikalna kolekcja płyt melaminowanych - 59' by Cleaf - którą oferuje Forner, to 59 dekorów podzielonych na 16 struktur powierzchni. Od standardowych płyt laminowanych wyróżniają je bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Płyty meblowe z włoskiej fabryki Cleafa to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu. Ani w Polsce ani w krajach sąsiednich nikt nie produkuje tak wyrazistych struktur.

Włoskie płyty laminowane z Kolekcji 59' by Cleaf mają grubości 18 mm oraz format 2800 x 2070 mm. Do każdej Cleafowej płyty dostępne jest obrzeże, które w 100% pokrywa się z dekorem i strukturą płyty. Dostępne w dwóch szerokościach (22/1 mm i 40/1 mm) obrzeża są zarówno poprzeczne, jak i wzdłużne, dzięki czemu stanowią kontynuację wzoru znajdującego się na płycie.

Druga edycja 4 Design Days to 8 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, którą odwiedzi ponad 20 tys. uczestników. Pierwsze dwa dni 4 Design Days zaplanowano z myślą o profesjonalistach z kraju i zagranicy.  16 i 17 lutego 2017 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędą się debaty i dyskusje, branżowe konferencje takie jak Property Forum Katowice 2017 (regionalne spotkanie właścicieli i zarządców firm działających na rynku nieruchomości komercyjnych), Housemarket Silesia Forum 2017 (poświęcone regionalnemu rynkowi mieszkaniowemu) i Forum Branży Meblowej oraz towarzyszące im konkursy.

18 i 19 lutego 2017 r. to dni otwarte dla mieszkańców regionu, które obfitować będą w wystawy, wernisaże, ekspozycje użytecznych i designerskich produktów oraz spotkania z architektami
i projektantami. Wśród firm, które zaprezentują swoje produkty znajdą się m.in.: Abet Laminati, Aquaform, Besco, Bozza Concept‘ n Design, Cobu Design, Concreate, Dako, Deante, Intercasa, Internorm, Maxfliz, Noti, Paged Meble, Pepe Design, Piu Design, Vigo Meble, Forner Cleaf.

– Będziemy rozmawiać o architekturze i designie, ale także o biznesie i człowieku. Biznes potrzebuje dziś dobrej architektury i najlepszych projektantów – to inwestycja w przyszłość. Niezależnie od typu projektu, na pierwszym planie jest jednak człowiek i jego potrzeby. Dyskusje prelegentów – wybitnych architektów, projektantów, ale także przedstawicieli biznesu – skupią się na architekturze, która dynamicznie się rozwija, nadrabia zaległości i wspina się na podium, stając się architekturą przez duże „A” oraz designie, który nie jest chwilową modą, ale może być sposobem na konkurencyjność przedsiębiorstw oraz przynieść sukces i pieniądze – mówi Małgorzata Lewandowska, redaktor naczelna propertydesign.pl. – Zainteresowanych zapraszamy do współpracy przy szczegółach agendy wydarzenia oraz do udziału w części wystawienniczej – dodaje.

Państwa szczególnej uwadze polecamy uczestnictwo w jednym z paneli dyskusyjnych, który odbędzie się w czwartek 16 lutego pomiędzy 15.00 a 15:30: „Success story. Jak zamienić pomysł w sukces? Jak stworzyć produkt, który zmieni świat, będzie ponadczasowy, ale przede wszystkim użyteczny”. Jednym z prelegentów będzie Przemysław Staroń z Fornera, który przedstawi walory oferowanych przez Forner produktów.

--

II edycja 4 Design Days to:

jeszcze większy rozmach

nowe wydarzenia i eventy – Design-it-Up – Konkurs dla młodych projektantów i studentów architektury/designu

Design od „małego". Akademia designu dla dzieci

Dobra Sztuka – teatr

Wystawy i wernisaże

Gorące tematy

4 Design Days – dla kogo?

Wszyscy, którzy kochają dobrą architekturę i design

Architekci

Projektanci

Deweloperzy

Inwestorzy

Właściciele sklepów, restauracji i punktów usługowych

Producenci i dostawcy

Samorządowcy

W Polsce jest 11 tys. architektów i 6 tys. projektantów. Spotkaj najlepszych na 4 Design Days!

Gdzie?

4 Design Days odbędzie się w miejscu niezwykłym dla Katowic – Międzynarodowym Centrum Kongresowym.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zostało wielokrotnie wyróżnione w prestiżowych konkursach. W 2016 roku MCK zostało wybrane w konkursie "Meeting Planner Power Awards" jako najlepszy obiekt kongresowy w Polsce. Ponadto zostało Bryłą Roku 2015, a także zostało zwycięzcą Nagrody Architektonicznej POLITYKI 2015.

Dlaczego Katowice?

Architektura zawsze była kręgosłupem regionu. Dzięki śmiałym wizjom, m.in. śląskich architektów, tereny poprzemysłowe i dawne kopalnie w Zabrzu, Katowicach czy Żorach zmieniają się wielkie centra kultury, rozrywki i biznesu, stając się nowymi symbolami tej części Polski. O śląskich twórcach mówi się głośno już nie tylko w Polsce, ale i na świecie.