Cleaf (R)evolution. Wizyta w showroomie Cleafa

sobota, Kwiecień 21, 2018
Forner zaprasza na wizytę w CCcube, który przedstawia nową koncepcja salonu pokazowego włoskiego producenta płyt meblowych - firmy Cleaf.

Forner z wizytą w showroomie Cleafa

CCcube to nowa koncepcja salonu pokazowego włoskiego producenta płyt meblowych - firmy Cleaf. W miejscowości Lissone kilkanaście kilometrów od Mediolanu można podziwiać nowe produkty – płyty laminowane o niezwykle głębokich strukturach. Ale CCube Cleafa to nie tylko eksperymentalna przestrzeń wystawiennicza. Poczujcie te emocje razem z nami. Forner, oficjalny dystrybutor płyt Cleaf na Polskę zaprasza na relację z wizyty w showroomie Cleafa.

 

Lissone. Trzydziestotysięczna miejscowość w północnej część Włoch, w Lombardii, jednym z najbogatszych regionów Europy i świata. To tutaj, kilkanaście kilometrów od Mediolanu mieści się główna siedziba firmy Cleaf.

Cleaf – pasja i szacunek do pracy

Tradycje tej włoskiej fabryki, która zaczynała od produkcji płyt wiórowych, sięgają lat 70. W ciągu jednego pokolenia firma rodziny Caspanich rozrosła się do trzech zakładów zatrudniających ponad dwie setki osób.

Obecnie Cleaf jest jednym z głównych kreatorów trendów na rynku materiałów meblarskich i  wyposażenia wnętrz, a płyty melaminowane o bardzo głębokich strukturach powierzchni, stały się symbolem stylu Made in Italy.

- Poza szacunkiem do pracy oraz pasji twórczej, Cleaf stawia na innowacyjność i niebanalność oferty. Taką też zasadę wyznaje spółka Forner. Stąd też niemal dekadę temu w historii włoskiej fabryki pojawił się polski akcent. Udało nam się nawiązać współpracę z producentem włoskich płyt meblowych, a Forner stał się oficjalnym dystrybutorem produktów Cleaf na Polskę – opowiada Sebastian Bartkowiak, właściciel Fornera.

To właśnie w Lissone, do którego dotarliśmy mijając po drodze tor Formuły 1 w Monzie poza fabryką płyt melaminowanych i centrum technologicznym mieści się CCube. Serce włoskiego producenta płyt laminowanych. Showroom Cleafa to trzypoziomowa przestrzeń ekspozycyjna wpisana, jak sama nazwa wskazuje, w sześcian. Z zewnątrz widzimy szkło, które łączy się z naturalnymi materiałami drzewnymi oraz betonem.

CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska

Cleafowe CCube – kreatywna przestrzeń

Natomiast w środku CCube kryje w sobie kreatywną przestrzeń, gdzie można dosłownie dotknąć i poczuć filozofię Cleafa. Od samych drzwi wejściowych wkraczamy we włoski świat nowoczesnych i unikalnych materiałów dla rynku meblarskiego.

Architekturę, którą nazwać można dość surową, przecinają czyste, proste linie otoczone powierzchni wystawienniczej. Towarzyszący nam przedstawiciel Cleafa oprowadza po showroomie i opowiada o tym, jak przebiega produkcja, projektowanie nowych dekorów itp. we włoskiej fabryce płyt meblowych. Co ciekawe, przestrzeń ekspozycyjna zmienia się średnio raz na kwartał. Po prostu nie ma miejsca na nudę i constans.

A Cleafowy CCube to poza przestrzenią ekspozycyjną także dwa inne obszary. Obszar Digital, to miejsce, gdzie za pomocą wirtualnej encyklopedii oraz innych multimediów możemy poznać  historię firmy czy projekty struktur oraz sposób produkcji. Natomiast w obszarze Analog, goście CCube mogą zapoznać się szczegółowo z liniami strukturalnymi, wzorami wykończeń tworzonych przez Cleafa na przestrzeni lat i docenić kreatywność projektantów Cleafa.

CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska

Cleaf (R)evolution. Płyty melaminowane Cleaf prezentowane w innowacyjny sposób

- Zapomnijcie o tradycyjnym sposobie prezentacji materiałów meblarskich – kawałków płyt meblowych, płyt melaminowanych, małych elementów laminatów. To już prehistoria – mówi Sebastian Bartkowiak. Cleafowy CCube to nie tradycyjny salon, gdzie w szaroburych przestrzeniach ogląda się przykryte kurzem produkty z branży meblowej.

CCube Cleafa to nowoczesna przestrzeń, która jest nie tylko miejscem prezentacji nowych produktów – płyt melaminowanych o niezwykle głębokich strukturach powierzchni, które powstały pod okiem najlepszych włoskich projektantów. To miejsce przepełnione twórczą pasją i chęcią ciągłego rozwoju i udoskonalania materiałów meblarskich. To ośrodek, gdzie dosłownie można poczuć i dotknąć filozofii, jaka charakteryzuje włoskiego producenta płyt meblowych – firmę Cleaf.

W showroomie Clefa w Lissone ważne są najmniejsze nawet detale. – Zaczynając od umieszczenia świateł, które uwypuklają niezwykłe struktury cleafowych płyt melaminowanych; poprzez dekoracje, które nawiązują do naturalnych materiałów, spośród których projektanci fabryki Cleaf czerpią nieustająco inspirację, a na sposobie podania kawy kończąc – relacjonuje Sebastian Bartkowiak, właściciel spółki Forner, oficjalnego dystrybutora firmy Cleaf na Polskę.

CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska 

Forner i Cleaf łamią stereotypy

Siedziba Cleafa stała się ośrodkiem interakcji oraz twórczej i aktywnej wymiany wiedzy w różnych dziedzinach związanych nie tylko z produkcją płyt meblowych, ale także szeroko pojmowanym designem czy projektowaniem wnętrz w oparciu o nowatorskie materiały. - Tego typu współpraca stanowi bezprecedensową wartość na każdym poziomie - technologii, innowacji, produkcji - dzięki czemu klient, do którego ostatecznie trafia produkt z przetworzonej na mebel, czy materiał dekoracyjny płyty melaminowanej Cleaf, obcuje z produktem przemyślanym i dopracowanym na wielu poziomach – przekonuje prezes firmy Forner.

Forner to firma znana z łamania stereotypów i oferty, na którą składają się nietuzinkowe materiały meblarskie. W 2016 r. do swej bogatej oferty włoskich płyt meblowych laminowanych wprowadził aż 17 nowych dekorów. Kolekcja 59' by Cleaf dedykowana jest producentom tworzącym nowoczesne, odznaczające się niespotykanymi walorami wizualnymi meble, fronty, szafy przesuwane czy elementy dekoracyjne.

CCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf PolskaCCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf PolskaCCube Cleaf - fot. Forner - włoskie laminaty i płyty meblowe Cleaf Polska  

Thermo Structured Surface Cleaf

W opracowywaniu nowych struktur płyty laminowanej, nie bez znaczenia pozostają kwestie technologii produkcji. Centrum badań Cleaf, daje włoskiej fabryce niemal nieograniczoną możliwość eksperymentowania z różnymi strukturami płyt meblowych. Naukowcy Cleafa staranne sprawdzają właściwości użytych materiałów i gotowych produktów. Testy przeprowadzone na laminatach i płytach oraz pozostałych surowcach użytych do produkcji głebokostrukturyzowanych płyt obejmują m.in. wytrzymałość na ciśnienie, wodę, ciepło itp. W kolejnym etapie produkty Cleafa przechodzą rygorystyczną kontrolę jakości, a zespół ekspertów sprawdza, czy laminaty i płyty meblowe spełniają określone parametry. W ten sposób Cleaf zapewnia swoim klientom produkty: płyty melaminowane, płyty laminowane, płyty meblowe, obrzeża najwyższej możliwej jakości. Produkty Cleafa, którego oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest Forner są: eleganckie, trwałe, unikalne i charekteryzuje je niezaprzeczalna atrakcyjność wizualna.

Cechą charakterystyczną płyt laminowanych o włoskim rodowodzie są bardzo głębokie i wyszukane struktury powierzchni. Dają one zarówno wzrokowy, jak i fizyczny efekt. Kolekcja 59' by Cleaf proponowana przez Forner to bardzo duży krok w kierunku nowoczesnego designu.

Warto również zwrócić uwagę nie tylko na wizualne aspekty włoskich płyt meblowych TSS Cleaf Professional. Płyty Thermo Structured Surface Cleaf (w skrócie właśnie: TSS Cleaf) są produkowane w następujący sposób: W trakcie produkcji warstwa dekoracyjna jest rozgrzewana do około 250 stopni Celsjusza. Następuje wtedy uformowanie powierzchni poprzez prasowanie specjalnymi matrycami. Następnie płyta jest wystudzana, co hartuje twardą powłokę struktury zaprojektowanej przez designerów Cleafa. Znaczna grubość warstwy dekoracyjnej pozwala na uformowanie głębszych niż standardowe i naturalnie wyglądających struktur powierzchni. Jest także barierą dla ewentualnej wilgoci kuchennej i łazienkowej oraz bardziej odpornym materiałem na zarysowania.

 

 

Liczby i ciekawostki nt. płyt Cleaf Polska by Forner

- Jako pierwsze na polskim rynku pojawiły się struktury: Cleaf Surf, Cleaf Penelope i Cleaf Smart.

- Unikalna kolekcja płyt melaminowanych - 59' by Cleaf oferowane przez Forner liczy aż 59 dekorów

- Kolekcja Cleaf Polska by Forner jest podzielona na 16 struktur powierzchni.

- W kolekcji 59’ by Cleaf najwięcej kolorów można wybrać w strukturze: Cleaf Nadir (9 dekorów), Cleaf Matrix (6 dekorów) oraz Cleaf Sherwood (5 dekorów).